TR

Çevir:

hikayemiz

inanıyoruz ki,

 "gerçekten büyümek, üreten bireyler haline gelmek için, çok çalışmak, değişmek ve ter dökmek gerekir." 

minimalizm bize göre; basit bir yaşama doğru çıkılan bir yolculuk ve bu yolda öğreneceğimiz her bir öğreti, bilgece bir yaşam vaadediyor. bir şeyi olduğu gibi kabul etmenin, değiştirilemeyeceğini bilmenin, değiştirmeye çalışmamanın güzelliği… kısa ve öz. lüzumsuzluklardan, siyah ve beyaz kadar net sıyrılabilmek. sürekli üretim halinde olmak, keşfetmek, katkı sağlamak, paylaşmak ve yetinmek demek.

biliyoruz ki;

en doğru şeyler, en dolambaçsız, en nesnel, en özet ve en net olanda saklıdır. basit güzeldir insanı özgürleştirir. 

bu bir yolculuk, bir akış ve bu yüzden başarıya ulaşmak veya başarısızlık gayesinden öte, yolda olmak var. tıpkı hani o Samed Behrengi'nin küçük kara balığı'nda ki kırmızı balık gibi ve bize #ilhamverenler gibi... 

bugüne dek ilham aldığımız tüm minimalist yaşamlar bizi sonunda, kendi deneyimlerimizi, bakış açımızı, değerlerimizi ve en önemlisi ürettiklerimizi paylaşma istediğine yönlendirdi ve bu istek artık bizim için bir tutkuya dönüştüğünde ise bir baktık ki yalnız değiliz. 

peki biz kim miyiz?

biz az'ın çoktan fazla olduğuna inanıyoruz. özgürlük bizim için zaman ve deneyim demek. biz de istediğimiz bir hayat geçirebilmek için, bize o hayatı vaadeden ama hiç bir zaman gerçekleştiremeyecek olan yolculuklar yaptık belki hala yapıyoruz. ama bir yandan hayatı anlamlı hale getirmek için de uğraşıyoruz. biz yeteri kadarına, çevreye, bitkilere, hayvanlara ve insanlara değer veriyoruz. biz hayal kurmaya ve üretmeye başlayıp özgürleşenleriz. 

Bize katılmak İster MİSİN?